DRUKUJ
2018-06-14

BIP PIW Białogard

Inspekcja Weterynaryjna

Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Białogardzie

ul. Szpitalna 1

78-200 Białogard

tel./fax: 94 312 04 27

NIP: 672-17-22-063, REGON: 330959773

 

Próbki mięsa świni/dzika do badania laboratoryjnego mięsa w kierunku włośnicy w ramach produkcji mięsa na użytek własny przyjmujemy w każdy poniedziałek i czwartek w godzinach od 07:00- 11:00.

Wszelkie sprawy prosimy zgłaszać na ePUAP, e-maillub telefonicznie

Przyjmowanie interesantów wyłacznie po uprzednim ustaleniu terminu 

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 700 - 1500

Telefony alarmowe:
  • poniedziałek - piątek 7:00 - 15:00
    94 312 04 27
  • w dni wolne od pracy urzędu i po godzinach otwarcia urzędu
    797 763 928 Zastępca PLW
    789 328 569 PLW
  • 690 628 884 Kierownik działu zdrowia i ochrony zwierząt


Numer rachunku bankowego:
NBP 93 1010 1599 0521 5522 3100 0000    



Zasady publikacji informacji

Informacje zawarte na stronie realizowane są na podstawie ustawy o dostępie do informacji publicznej z dnia 6 września 2001 r. (tekst jednolity Dz. U. z 2015 r. poz. 2058 z późn. zmianami).

 

Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Białogardzie

z dnia 01.04.2020r.

W związku z wejściem w życie ustawy z dnia 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (poz. 568), weszły w życie zapisy art. 15 zzs w poniższym brzmieniu:

Art. 15zzs. 1. W okresie stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii ogłoszonego z powodu CO-VID bieg terminów procesowych i sądowych w:

1) postępowaniach sądowych, w tym sądowoadministracyjnych,

2) postępowaniach egzekucyjnych,

3) postępowaniach karnych,

4) postępowaniach karnych skarbowych,

5) postępowaniach w sprawach o wykroczenia,

6) postępowaniach administracyjnych,

7) postępowaniach i kontrolach prowadzonych na podstawie ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa,

8) kontrolach celno-skarbowych,

9) postępowaniach w sprawach, o których mowa w art. 15f ust. 9 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz. U. z 2019 r. poz. 847 i 1495 oraz z 2020 r. poz. 284),

10) innych postępowaniach prowadzonych na podstawie ustaw

– nie rozpoczyna się, a rozpoczęty ulega zawieszeniu na ten okres.

2. Wstrzymanie rozpoczęcia i zawieszenie biegu terminów, o których mowa w ust. 1, nie dotyczy terminów w rozpoznawanych przez sądy sprawach wskazanych w art. 14a ust. 4 i 5, terminów w sprawach wyboru lub powołania organów, których kadencje są określone w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, terminów wyborów do organów jednostek samorządu terytorialnego oraz terminów w sprawach wniosków i pytań prawnych do Trybunału Konstytucyjnego.

3. Wstrzymanie i zawieszenie biegu terminów, o których mowa w ust. 1, nie dotyczy kontroli i postępowań wskazanych odpowiednio w dziale V rozdziale 3 oddziale 3 oraz dziale VI rozdziale 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych. Prezes Krajowej Izby Odwoławczej, w porozumieniu z Prezesem Urzędu Zamówień Publicznych, może określić, w drodze zarządzenia szczegółowe warunki organizacji pracy Krajowej Izby Odwoławczej związane z zapewnieniem prawidłowego toku jej urzędowania oraz sto-sowane środki zapewniające bezpieczeństwo, mając na względzie konieczność podejmowania działań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

4. W okresie, o którym mowa w ust. 1, strona, uczestnik postępowania, kontrolowany i ich kontrahent oraz organ, do którego zwrócono się o zajęcie stanowiska w trybie art. 106 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. – Kodeks postępowania administracyjnego, są obowiązani, na żądanie organu, sądu lub podmiotu, prowadzących odpowiednio postępowanie lub kontrolę, w wyznaczonym przez nich terminie, do dokonania czynności określonej w tym żądaniu, jeżeli:

1) wymaga tego interes publiczny lub ważny interes strony albo kontrolowanego – w przypadkach, o których mowa w ust. 1 pkt 4 i 7– 9;

2) niepodjęcie czynności mogłoby spowodować niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia ludzi lub zwierząt, poważną szkodę dla interesu społecznego albo ze względu na grożącą niepowetowaną szkodę materialną – w przypadkach, o których mowa w ust. 1 pkt 1–3, 5, 6 i 10.

5. W żądaniu, o którym mowa w ust. 4, organ, sąd lub podmiot, prowadzące odpowiednio postępowanie lub kontrolę, wskazują przyczyny wystąpienia z żądaniem.

6. W okresie, o którym mowa w ust. 1, nie przeprowadza się rozpraw ani posiedzeń jawnych, z wyjątkiem rozpraw i posiedzeń jawnych w sprawach określonych w art. 14a ust. 4 i 5.

7. Czynności dokonane w okresie, o którym mowa w ust. 1, w postępowaniach i kontrolach, o których mowa w ust. 1, są skuteczne.

8. Bieg terminu:

1) na milczące załatwienie sprawy,

2) w innej sprawie, w której brak wyrażenia przez organ sprzeciwu, wydania decyzji, postanowienia albo innego rozstrzygnięcia uprawnia stronę lub uczestnika postępowania do podjęcia działania, dokonania czynności albo wpływa na zakres praw i obowiązków strony lub uczestnika postępowania,

3) na wyrażenie przez organ stanowiska albo wydanie interpretacji indywidualnej, z wyjątkiem interpretacji indywidualnej, o której mowa w ustawie z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa

– nie rozpoczyna się, a rozpoczęty ulega zawieszeniu na okres, o którym mowa w ust. 1.

9. W okresie, o którym mowa w ust. 1, organ lub podmiot może z urzędu wydać odpowiednio decyzję w całości uwzględniającą żądanie strony lub uczestnika postępowania, zaświadczenie o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu, wyrazić stanowisko albo wydać interpretację indywidualną.

10. W okresie, o którym mowa w ust. 1:

1) przepisów o bezczynności organów oraz o obowiązku organu i podmiotu, prowadzących odpowiednio po-stępowanie lub kontrolę, do powiadamiania strony lub uczestnika postępowania o niezałatwieniu sprawy w terminie nie stosuje się;

2) organom lub podmiotom prowadzącym odpowiednio postępowanie lub kontrolę nie wymierza się kar, grzywien ani nie zasądza się od nich sum pieniężnych na rzecz skarżących za niewydanie rozstrzygnięć w terminach określonych przepisami prawa.

11. Zaprzestanie czynności przez sąd, organ lub podmiot, prowadzące odpowiednio postępowanie lub kontrolę, w okresie, o którym mowa w ust. 1, nie może być podstawą wywodzenia środków prawnych dotyczących bezczynności, przewlekłości lub naruszenia prawa strony do rozpoznania sprawy bez nieuzasadnionej zwłoki.

 

 

Marek St. Kubica

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Białogardzie

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ZARZĄDZENIE NR 0112.2.2020

Powiatowego Lekarza Weterynarii w Białogardzie

z dnia 16 marca 2020 roku

o rodzaju i formie wprowadzonych ograniczeń w wykonywaniu zadań przez Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Białogardzie mających na celu minimalizację zagrożenia epidemicznego.

 

         Na podstawie § 8 ust. Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 roku w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego (Dz. U. z dnia 13 marca 2020 roku poz . 433) Powiatowy Lekarz Weterynarii w Białogardzie podejmuje decyzję o wprowadzeniu ograniczeń w wykonywaniu zadań przez pracowników Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Białogardzie:

§ 1

1.   Sprawy co do zasady załatwiane są przy użyciu dostępnych systemów informatycznych. Wnioski, podania, etc. składa się za pośrednictwem platformy EPUAP, mailowo bądź faxem.

2.   Zawiesza się fizyczne przyjmowanie interesantów z wyłączeniem przyjmowania próbek mięsa do badania laboratoryjnego w kierunku obecności włośni w poniedziałek i czwartek w wyznaczonych godzinach oraz interesantów, którym wyznaczono uprzednio termin spotkania.

3.   Zawiesza się realizację Planu pracy w zakresie planowych kontroli urzędowych z wyłączeniem kontroli mających na celu utrzymania łańcucha dostaw towarów wprowadzanych na rynek znajdujących się pod nadzorem Inspekcji Weterynaryjnej.

§ 2

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia. Zarządzenie zostaje umieszczone na stronie internetowej urzędu oraz wywieszone w siedzibie urzędu.

 

 

ZARZĄDZENIE NR 10 SZEFA KANCELARII PREZESA RADY MINISTRÓW z dnia 19 kwietnia 2018 r. zmieniające zarządzenie w sprawie ustalenia dnia 4 maja 2018r. dniem wolnym od pracy dla pracowników urzędów administracji rządowej

 

ZARZĄDZENIE NR 9 SZEFA KANCELARII PREZESA RADY MINISTRÓW z dnia 13 kwietnia 2018 r. w sprawie ustalenia dnia 4 maja 2018 r. dniem wolnym od pracy dla pracowników urzędów administracji rządowej


Ważne !

Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 9 lutego 2018 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie środków podejmowanych w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń  (Dz.U. z 2018 poz. 360).

 

Wchodzi w życie 28 lutego 2018  !

Informujemy , iż pod poz. 598  zostało opublikowane rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi  z dnia 20 marca 2019 r. w sprawie wprowadzenia w 2019 r. na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej „Programu mającego na celu wczesne wykrycie zakażeń wirusem wywołującym afrykański pomór świń i poszerzenie wiedzy na temat tej choroby
oraz jej zwalczanie, które obowiązuje od 1 stycznia 2019 r. ( do pobrania poniżej)


Wniosek o przyznanie płatności bezpośrednich 2018 - w dziale Ogłoszenia

 

Wytyczne , jak postępować w wypadku znalezienia padłego dzika, umieszczone są w ulotce poniżej